98% wszystkich Bitcoinów jest teraz warte więcej niż kiedy je kupiłeś.

Na poziomie około 12.000 dolarów, zakup Bitcoin był rentowną działalnością w 97,6% wszystkich dni od kwietnia 2013 roku, dane potwierdzają.

Bitcoin (BTC) zapewnił swoim posiadaczom zyski w prawie 98% wszystkich dni od 2013 roku, nowe dane potwierdzają.

Według specjalnego źródła monitorowania opartego na mediach społecznościowych, które śledzi rentowność, zakup Bitcoin wzbogacił jego posiadacza w 97,6% dni.

Rentowność BTC „charakterystyczna dla wybiegów byków“
Innymi słowy, jak serwis analityczny Glassnode zauważył w swoim tygodniowym raporcie The Week On-Chain w poniedziałek, 97,6% niewykorzystanych wyników transakcji Bitcoin (UTXO) jest w zysku.

Oznacza to, że tylko 2,4% UTXO zostało stworzone – w ramach transakcji pomiędzy portfelami – gdy cena BTC była wyższa od obecnego poziomu około 12.000 dolarów.

„Wydłużone okresy na tym poziomie i powyżej są charakterystyczne dla biegów byka, gdy BTC przesuwa się w kierunku nowych wszechczasowych wyżów (w tym momencie metryka osiąga 100%)“, skomentował Glassnode.

Wykres rentowności Bitcoin UTXO

Wykres rentowności Bitcoin UTXO. Źródło: Glassnode

Pomimo niewielkiego cofnięcia się w ciągu nocy we wtorek, Bitcoin nadal zachwyca hodlerów, z miesięcznymi zyskami wciąż na poziomie prawie 30%.

W zamian za złoto i zapasy, pojawiła się presja na sprzedaż paliwa, ale pod maską, podstawy Bitcoin’a pozostają silniejsze niż kiedykolwiek.

Jak donosi Cointelegraph, haszysz osiągnął najwyższą w historii średnią stopę procentową, podczas gdy za cztery dni, przy kolejnym dostosowaniu, trudności będą się utrzymywać.

Bycze dowody liczą się
Kontynuując, Glassnode dodał, że za każdym razem, gdy rentowność UTXO przekroczy 95%, rozpoczyna się krótki, ale intensywny bieg byków dla BTC trwający do trzech miesięcy.

Tymczasem inne wskaźniki sugerują, że Bitcoin jest raczej na początku dłuższego biegu byków niż na końcu nagłego skoku. W szczególności, Glassnode’s Compass, który wykorzystuje koszyk czynników do wykreślenia siły Bitcoin’a, nadal mocno byczy.

„Ciągła pozycja kompasu w prawym górnym kwadrancie dostarcza optymistycznego sygnału kontynuacji byczego sentymentu i aktywności na łańcuchu“, dodał raport.

„Trend ten wspiera szeroko rozpowszechnione spekulacje, że BTC rzeczywiście znajduje się we wczesnej fazie wchodzenia na rynek byczy“.

Glassnode Compass pokazujący najnowsze wyniki Bitcoinów w ciągu tygodnia

Kompas Glassnode pokazujący najnowszą, tygodniową wydajność Bitcoinów. Źródło: Glassnode

Wcześniej Cointelegraph zauważył, że względny wskaźnik siły Bitcoin, czyli RSI, naśladuje jego wydajność po dotacji bloku 2016 roku zmniejszenie o połowę, co spowodowało wzrost o 20.000 dolarów rok później.